ניוז
ניוז 360 news
התעדכן עכשיו..
דרכים לצמצום חרדות
דרכים לצמצום חרדות

בריאות

מומחים מסבירים: דרכים פשוטות להפחתת חשיבת יתר וחרדה

המצב המלחמתי מוביל למצוקות רגשיות רבות שמתפתחות אצל אנשים. במיוחד בתקופה כזו, 10 דרכים פשוטות להפחתת חרדות וחשיבות יתר.
כל האמור בכתבה אינו בגדר המלצה. יש לנהוג בשיקול דעת. בכל מקרה חירום יש לפנות למד"א או לרופא המטפל.

מחשבות מרובות עלולות להוביל אותנו לדאגות יתר ולפיתוח חרדות. על ידי אימוץ אסטרטגיות והרגלים יום יומיים נכונים אנחנו יכולים להפחית את הלחץ ולשפר את הרווחה הכללית שלנו. הנה 10 דרכים להפחית את חשיבת היתר והחרדה.

1. מגבלת זמן לקבלת החלטות

אנחנו יכולים למצוא את עצמנו חושבים שוב ושוב על הפעולות העתידיות שלנו. לא פעם אנחנו חושבים יותר מדי לפני שאנחנו מקבלים החלטה והדרך להימנע מכך היא לקבוע מגבלת זמן לקבלת ההחלטה. עלינו להימנע מדחיינות ולזכור כי קבלת ההחלטה תעזור לנו להתקדם, לפתור בעיות ולהתגבר על מכשולים.

2. תרגול מדיטציית מיינדפולנס

מדיטציית מיינפולנס מקדמת מודעות, רוגע ויכולה לסייע בהפחתת המחשבות שמובילות לחרדה. כשהמחשבות עולות בראש למעלה יש להתבונן בהן, לתת להן לזרום בלי לשבש את הלך הרוח שלנו. ככל שנתרגל יותר מדיטציה כך יהיה לנו קל יותר להגביל את השליליות ולהרגיע את החרדה. אלו מאיתנו שלא מנוסים במדיטציה יכולים להתחיל מתרגול של דקות ספורות.

3, הגבלת החשיפה לגורמי לחץ

זיהוי טריגרים סביבתיים אשר מובילים לעומס מידע יכול לעזור לנו להפחית את החרדה. כשאנחנו יודעים מה מעורר אותנו וגורם לנו ללחץ אנחנו יכולים להימנע מהם. בחינת המחשבות שלנו באופן לא שיפוטי, בחירה באורח חיים בריא, הגבלת החשיפה לדברים שיכולים להעלות את הלחץ ומציאת תחביבים שמעלים את השמחה שלנו, יכולים כולם לעזור לנו להפחית את החרדה.

4. אימוץ פעילות גופנית

פעילות גופנית יכולה להפחית את החרדה ולהשפיע על האופן בו אנחנו חושבים. הפעילות הגופנית עוזרת כמובן לקדם את הבריאות הפיזית שלנו אך היא משפיעה באופן ישיר על הבריאות הנפשית כשהיא מגבירה את האנדורפינים בגוף ומגבירה נוכחות של סרוטונין ואנדוקנבינואידים המפחיתים חרדה.

5. ניהול יומן

אנשים אשר עסוקים במחשבות מטרידות ומרובות צריכים לאמץ הרגל של ניהול יומן בו אנחנו רושמים את המחשבות שלנו ואת הרגשות השונים. רישום יומן מעודד אותנו לשחרר את המחשבות השליליות שלנו ולפתח נקודת מבט חדשה. בזמן שאנחנו כותבים עלינו לשקף לעצמנו את המצב ולהבין אילו מחשבות עולות אצלנו ולהבין כיצד הן משפיעות על מצב הרוח והחרדה. רישום שכזה מאפשר לנו לעבד את המחשבות ולאמץ חשיבה

6. בהירה וחיובית.

חיפוש אחר נקודת מבט חיצונית
אלו מאיתנו אשר עסוקים במחשבות שמטרידות אותנו צריכים לחפש אחר נקודת מבט חיצונית. לפעמים אנחנו עסוקים עם עצמנו במחשבות ואז כשאנחנו משתפים גורם נוסף אנחנו מקבלים זווית מחשבה אחרת ובכך לשפוט את הסיטואציה בצורה אובייקטיבית. חלקנו ירגישו בנוח לחלוק את המחשבות עם חברים ומשפחה ואחרים ירגישו יותר בנוח לפנות לאנשי מקצוע, באופן פרטני או קבוצתי ושם הם יוכלו לקבל התייחסות ספציפית לכל סוגייה ומחשבה.

7. הקצאת זמן לדאגה

יכול להיות שיש הצדקה לדאגה שלנו אך אם היא משתלטת על כל היום שלנו אנחנו עלולים להרגיש חרדה ופגיעה בבריאות הנפשית שלנו. הדרך להתמודד עם זה יכולה להיות הקצאת זמן, אשר אינו עולה על חצי שעה ביום שבו נתעסק רק בדאגה שלנו. בזמן אחר יש להימנע ממחשבות על אותה הבעיה שמעסיקה אותנו.

8. אתגר החלפת המחשבות

זיהוי דפוסי חשיבה שליליים על ידי יצירת מודעות עצמית היא הכרחית להפחתת החשיבה הפוגענית והפחתת החרדה. החלטה לקחת על עצמנו אתגר ולאתר את המחשבות השליליות ולהחליפן יכולה להיות לטובתנו, להעלות את המודעות למצב ולאפשר לנו לטפל בכל מחשבה באופן מידי.

9. טיפול עצמי

אלו מאיתנו אשר חושבים מחשבות רבות ומטרידות צריכים לשקול לאמץ הרגלים לטיפול עצמי. בין היתר אנחנו יכולים לפתח תחביבים חדשים, לקרוא ספר, לעשות אמבטיות נעימות ומפנקות, לתרגל יוגה וכל פעילות אשר מיועדת לטפל בעצמנו.

10. פניה לעזרה מקצועית

אין כל סיבה לחשוש ולהרגיש לא בנוח בפניה לגורם מקצועי. אלו אשר סובלים ממחשבות טורדניות ומחרדות לא צריכים להישאר לבד אלא צריכים למצוא את הגורם שיכול לעזור לנו להיכנס למסלול בריא ומועיל.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
הלני
הלני
לפני 6 חודשים

כתבה טובה !

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

המשטרה מבהירה כי בניגוד לדיווחים שגויים בכלי תקשורת וברשתות חברתיות על פיגוע דקירה בירושלים: לא מדובר בפיגוע ולא בדקירה. מדובר בתקיפת שוטרים שהתרחשה לפני זמן קצר בעיר העתיקה על רקע פלילי. עוד הוסיפו כי בעקבות התקיפה האלימה של החשוד עם חפץ שהיה בידו, שני שוטרים נפצעו באורח קל ומקבלים כעת טיפול רפואי. החשוד נעצר תוך […]

ניוז 360

שוטרי תחנת עכו פתחו בחקירה בתאריך 05.05.2024 עם קבלת דיווח אודות חשד לתקיפה ואיומים ברצח של שתי נשים בידי אח שלהן. מהחקירה עלה כי החשוד דרש מאחותו בת ה-19 להסיר תמונה שפירסמה ברשת החברתית אך סירבה ובשל כך הותקפה באלימות קשה ואושפזה בבית החולים. כשהאחות הגדולה בת ה-26 הגיעה לבית החולים לבקר את הקרבן, אחותה […]

ניוז 360

‏אירוע חריג סמוך למעבר רפיח: בשיא המתיחות עם מצרים, חיילים מצריים פתחו באש באופן מפתיע לעבר משאית ישראלית, כוחות צה"ל השיבו באש, ככה"נ חייל מצרי נהרג. אין נפגעים לכוחותינו.

ניוז 360

יחידת הסייבר בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ עצרה לפני זמן קצר חשוד בעקבות סרטון שפרסם ברשת ובחשד להסתה לאלימות. המעצר בסיוע צוות המשימה המיוחד לטיפול בהסתות ברשתות החברתיות. החשוד, בן 43 מחיפה, יובא לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ.

ניוז 360

ראש המוסד, דוד (דדי) ברנע הודיע היום (ב'), 27 במאי 2024, י"ט באייר תשפ"ד, על מינויו של ע' לתפקיד סגן ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. ע' עתיד להחליף את ה', הסגן הנוכחי שמכהן בתפקיד החל מיוני 2021. מינויו של ע', שצמח במוסד במסלול החוד היומינטי, הנו המשך לשינוי הארגוני שהוביל ראש המוסד בתחילת כהונתו, שכלל […]

ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 16:03, יום שני (27.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה