בזמן שהמשטרה פועלת לאיסוף נשק במגזר הערבי: סוחרי נשק במגזר הערבי צילמו את עצמם בזמן נסיעה עם נשקים – לאחר שסחרו באמצעי לחימה. המשטרה פתחה בחיפושים אחריהם, עדיין אין עצורים.
לאור ההיענות – המבצע למסירת נשק הוארך בשבוע:
ביוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, מבצע מסירת נשק של משטרת ישראל והמשרד לביטחון הפנים בשיתוף למעלה מ-80 רשויות מקומיות בחברה הערבית, יימשך שבוע נוסף.
המבצע הוא חלק מהתכנית לחיזוק הביטחון ביישובי החברה הערבית ומדובר בצעד נוסף במאבק לצמצום האלימות במגזר הערבי.
במסגרת המבצע ניתן למסור נשק ואמל"ח לא חוקי בכ-50 נקודות מסירה בין השעות 10:00-18:00. מוסרי הנשק ואמצעי הלחימה לא יצטרכו להזדהות ולא יינקטו כנגדם הליכים פליליים בגין עבירה של החזקה/ נשיאת נשק לא חוקי.
השר ארדן: ״במבצע הקודם שיתוף הפעולה של הציבור היה לצערי נמוך, אך הפעם ישנה מגמה חיובית ותוך עשרה ימים נמסרו עשרות כלי נשק מסוגים שונים.
כל מסירה של כלי נשק לא חוקי לרשויות, עשויה להציל חיים בעתיד. לאור זאת החלטתי להאריך בשבוע נוסף את המבצע שיאפשר לאזרחים נוספים למסור את נשקם הלא חוקי למען סביבה בטוחה יותר. ״חלק מהתחמושת שהוחזרו בזמן המבצע.