במשמר הגבול פועלים רבות לצמצום תופעת השהייה הבלתי חוקית במדינת ישראל, זאת במסגרת מבצעים המתבצעים ברחבי הארץ, הגברת האכיפה בתחום העסקת השוהים הבלתי חוקיים ושילוב זרועות של כל ארגוני הביטחון.
כאמור במבצע שהתנהל הבוקר בגזרת מעבר מיתר אותרו בפעילות לוחמי משמר הגבול כ- 42 שוהיים בלתי חוקיים שהסתננו לשטח ישראל. מתוכם נעצרו 5 חשודים שזו ככל הנראה אינה הפעם הראשונה שהם נעצרים בגין שהייה בלתי חוקית. שאר החשודים נחקרו והוחזרו לשטחים.
במשמר הגבול ימשיכו בביצוע מבצעים למיגור התופעה תוך שילוב כוחות מג"ב מכלל הגזרות לרבות אלו הפועלים בשטחי יהודה ושומרון.