ארבעה צוותי כיבוי ומנוף גבהים בפיקודו של רשף עופר חזן, פועלים בשריפת מבנה חד קומתי ברחוב יהודה המכבי בעיר נהריה. ילד כבן 4 פונה במצב קשה וגבר בן 50 ואישה בת 43 חולצו ופונו במצב בינוני.
![](https://news360.co.il/wp-content/uploads/2020/01/img-20200119-wa03632097471203125168805.jpg)
מדוברות מד"א נמסר כי בשעה 15:09 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על שריפה בדירה ברחוב יהודה המכבי בנהריה. סה״כ חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח נהריה 3 נפגעים: ילד כבן 4 במצב קשה, בהכרה, עם סימני שאיפת עשן וכוויות, וגבר ואישה בשנות ה-40 לחייהם במצב קל.
מפקד תחנת זבולון טפסר משנה גיל ברסנו.
פראמדיק מד״א צבי זינגר, וחובש רפואת חירום במד״א ניר דאי, סיפרו: ״כשהגענו למקום ראינו עשן סמיך ושחור מיתמר מחלונות הדירה. לוחמי האש חילצו אלינו ילד כבן 4 כשהוא בהכרה וסובל מכוויות בכל חלקי גופו, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה. בהמשך חולצו אלינו גבר ואישה שנלכדו בדירה וסבלו מסימני שאיפת עשן, הענקנו להם טיפול רפואי ופינינו אותם לבית החולים״.
![](https://news360.co.il/wp-content/uploads/2020/01/img-20200119-wa036958588797145671877.jpg)
מנחם גולדברג ראש סניף נהריה-שלומי של איחוד הצלה מדווח מהזירה: "ילד כבן 4 נמלט מהדירה הבוערת טרם הגעת כוחות הכיבוי כשהוא סובל מכוויות ושאיפת עשן. כמו כן הענקנו סיוע ראשוני לגבר ואשה שחולצו ע"י צוותי כיבוי במצב קל כתוצאה משאיפת עשן. לאחר הסיוע הראשוני הם פונו למרכז הרפואי לגליל".
![](https://news360.co.il/wp-content/uploads/2020/01/img-20200119-wa0391195747161849090318.jpg)
חוקרי הדליקות מהרשות לכבאות והצלה רב רשף הרצל אהרון וסגן טפסר רן לוי, מצאו כי ככה״נ הילד שיחק עם מצת, שגרמה לפרוץ השריפה ונלכד בחדרו עד לחילוץ כוחות הכיבוי.
דוברות כבאות והצלה לישראל מבקשים מהציבור להרחיק גפוררים ומצתים מילדים וממליצים לציבור להתקין גלאי עשן בכל בית.