צוותי כיבוי והצלה הוזעקו לאיתור ילד שנעדר בשיטפונות באיזור "וואדי אל מג'נונה" (מעיין "עין יפעם"), בין ירכא לג'ת.
כוחות כיבוי והצלה פועלים ברגעים אלו בסיוע לוחמי יל"מ, יחידת להבה וצוללנים, לאיתור נער שביקש לחצות יחד עם חברו בטרקטורון את המעיין, כאשר החבר אותר והנער השני טרם.
מפקד האירוע רשף עופר חזן, מדווח על זרימת מים חזקה באיזור.
כוחות משטרה רבים, לוחמי מג"ב, יחידות חילוץ של משטרת ישראל וכוחות כב"ה, ממשיכים בסריקות בסיוע מסוק משטרתי.
עפ"י מידע ראשוני עולה, כי הנער יחד עם גבר כבן 23 רכבו על גבי טרקטורון באזור המיוער סמוך לכפר ירכא וכאשר ניסו לחצות את נחל "עין מג’נונה" ("עין יפעם") נסחפו בשטפון , כאשר הגבר הצליח להיחלץ מהנחל ואילו הנער נסחף במורד הואדי עד שאבד קשר העין עמו.
טפסר גיל ברסנו מפקד האירוע.
בתוך כך, מפקד תחנת עכו פתח חפ"ק במקום , לשם קליטות הכוחות, תדרוכם והצבתם עפ"י גזרות.
האבא של הנעדר.
![](https://news360.co.il/wp-content/uploads/2019/12/img-20191226-wa01145881760718801761543.jpg)
מדוברות מד"א נמסר כי בשעה 10:39 התקבל דיווח על טרקטורון שנסחף בזרם סוער בנחל סמוך לירכא. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים כי בשלב זה כוחות הכיבוי הוציאו מהנחל טרקטורון שנלכד בזרם. במקום נערכות סריקות לאיתור הרוכב.