ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ

בזכות סרטון: קטין זוכה זיכוי מלא

בית המשפט לנוער בירושלים זיכה זיכוי מלא קטין שהואשם בעבירות שונות, בזכות סרטון שסתר את עדויות השוטרים. האישומים כללו תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, עבירת איומים ועוד. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו "התנהלות רשלנית מצד הפרקליטות שלמרות הממצא המרעיש המשיכה בהליכים, מה שהוביל לזיכויו של הקטין".

שופט בית המשפט לנוער בירושלים, שמעון לייבו, זיכה קטין משלל אישומים זיכוי מלא, זאת משום שסרטון המתעד את האירוע בו נעצר סתר את עדויות השוטרים. בהחלטתו מתח השופט ביקורת על הפרקליטות "השתלשלות הדברים בתיק אינה חפה מביקורת".

הקטין נעצר לפני כשנתיים, בעת שהפגין עם חבריו נגד תהלוכה נוצרית במתחם קבר דוד המלך בירושלים. הפרקליטות האשימה את הקטין במספר עבירות, שלטענתה הקטין ביצע לאורך ההפגנה. לטענתה בתחילה ישב הקטין עם חבריו בגרם מדרגות במתחם, וסרב להתפנות לבקשת השוטרים. על כך הואשם ב'המשך התפרעות לאחר הוראת פיזור', ו'העלבת עובד ציבור'.

בהמשך האירוע החל פינוי בכח של הנערים, שבמהלכו נעצר הקטין. הפרקליטות הוסיפה לעבירות הקודמות גם עבירה של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

בכתב האישום תואר כי "הנערים סרבו לעזוב את המקום, החל פינוי בכח. לאחר שהוצאו הנערים ממתחם הקבר נעמדו הנערים בכניסה וקראו לעבר השוטרים "נאצים, אתם יותר גרועים מהנאצים, מה אתם שונים מהם?". הנערים ניסו להיכנס חזרה למתחם. נאשם 2 (הקטין) דחף את השוטרים שהיו במקום, התנגד למעצרו בכך ששכב על בטנו כשידיו מתחת לגופו למנוע איזוקו".

אולם, עם הימצאותו של סרטון המתעד את אירועי ההפגנה, התברר כי הוא סותר את עדויות השוטרים. הפרקליטות חזרה בה ותיקנה את כתב האישום. בהתייחסותה להימצאות הקטין על גרם המדרגות בתחילת ההפגנה שינתה את טענותיה "שכן רואים בוודאות כי נאשם זה יוצא מהמקום", וכמו כן חזרה בה מהאשמתו בעבירת העלבת עובד ציבור.

השופט כתב בהכרעתו כי "מדובר בתחושה לא נוחה של ביהמ"ש, שכן לפיה לולא נמצא הסרטון שהיה ברור שהיה קיים לפי העדויות, המאשימה היתה ממשיכה לעמוד על דעתה על סמך עדויות כתובות לטעמה, ודבר זה אומר דרשני".

עם זאת, הפרקליטות השאירה את האישומים בעבירה של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. לטענת המשטרה הקטין נעצר משום שהיה 'דומיננטי' בהפגנה. השופט פסק כי הסרטון מוכיח אחרת "לא נראה רושם בהרמת קול. אף הרמת היד אינה בעלת מאפיינים של איום אלא בקשה להקשבה". עוד הוסיף השופט כי התנהלותו המוקדמת של הקטין, שקם מהמדרגות לבקשת השוטרים, יש בה כדי להשליך על התנהלותו לאחר מכן.

בהכרעת הדין נכתב כי "לא רואים דחיפות, לא רואים קללות שלו (של הקטין). הטענה כאילו התנגד למעצר ולשוטרים לא עולה מהסרטון.. אני נותן אמון מלא בדברי הנאשם (הקטין). הותיר רושם חיובי ולכן אני מזכה אותו זיכוי מלא ולא מחמת הספק". כאמור, השופט אף הוסיף ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה "השתלשלות הדברים בתיק אינה חפה מביקורת".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את הקטין מסר "עוד תוצר של הגשת כתב אישום תוך התנהלות רשלנית מצד הפרקליטות. כתב האישום הוגש בחפזה בצמוד למועד ההתיישנות תוך התעלמות מראיות שלא הושגו".

לדבריו "בהמשך, לאחר התעקשות ההגנה, אותר סרטון אשר תוכנו סותר באופן ברור את עדותם של שוטרים שבעצם שקרו בדוחות כתובים ובעדות בעל פה.

למרות הממצא המרעיש הפרקליטות המשיכה בהליכים, מה שהוביל לזיכויו המוחלט של הנאשם הקטין מכל אשמה, תוך שבית המשפט מעביר ביקורת חסרת תקדים על התנהלות הפרקליטות", הוסיף.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

ניוז 360

בוחני תנועה של משטרת מחוז חוף פתחו בחקירת נסיבות תאונת דרכים שאירעה לפני זמן קצר בצומת קליל הסמוך לנהריה בכביש 70. מהמקום פונתה אשה במצב קשה ובהמשך נקבע מותה. נסיבות האירוע נחקרות.

ניוז 360

בוחני תנועה של משטרת מחוז תל אביב פתחו בחקירת נסיבות תאונת דרכים שאירעה לפני זמן קצר ברחוב ירקון בתל אביב במעורבות רכב פרטי ואופנוע. כתוצאה מהתאונה נפצע באורח קל רוכב אופנוע אשר פונה לקבלת טיפול במרכז רפואי איכילוב בתל אביב. נוסעת על האופנוע, בת 32, נפצעה באורח קשה מאוד ומותה נקבע במרכז רפואי איכילוב. נסיבות […]

ניוז 360

בתאריך 15.5.24 התקבל דווח במוקד 100 של המשטרה, על מקרה אלימות במשפחה במזרח ירושלים. מיד עם קבלת הדווח, הוזעקו למקום שוטרים ונפתחה חקירה בתחנת שלם של מחוז ירושלים. הנאשם, ערבי בן 36 תושב מזרח העיר, נעצר ע"י השוטרים, והועבר לחקירה בתחנת שלם. מהחקירה במשטרה עולה, כי הנאשם נקט באלימות כלפי אשתו, וכלא אותה יחד עם […]

ניוז 360

הבוקר התקיים דיון בבקשה להארכת מעצרם של שני פעילי 'חוזרים להר' שניסו אמש, פסח שני, להקריב את קרבן הפסח. בדיון בית המשפט לא קיבל את בקשת המשטרה והורה על שחרור פעילי התנועה עם הרחקה של 30 יום מהר הבית והעיר העתיקה. מתנועת 'חוזרים להר' נמסר: "על אף המלחמה של משטרת וממשלת ישראל בחידוש עבודת הקורבנות […]

ניוז 360

לוחמי כליאה עכבו לחקירה שתי עורכות דין שאינן נמנות על לשכת עורכי הדין בישראל לאחר שעל פי החשד צילמו במכשירהן הסלולארים דיון שנערך בבית המשפט הצבאי 'עופר'.הדיון שהתנהל הופסק עד להוצאתן מהאולם.

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 0:30, יום שישי (24.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה