ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ

13 ו-8 שנות מאסר לשני דייגים מעזה שהבריחו מאות ק"ג של חומר נפץ ממצרים לעזה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל עונשי מאסר משמעותיים של 13 ו-8 שנים על שני דייגים מעזה, אשר בשל בצע כסף הבריחו ממצרים לעזה שקים של חומרי נפץ במשקל כולל של מאות קילוגרמים.

על פי עובדות כתב האישום, קשרו הנאשמים חמיס עראישי וממדוח בכר קשר עם פאדי בכר (שמשפטו עודנו מתנהל) ובמסגרת הקשר הבריחו בסירה ממצרים לרצועת עזה, עשרות שקים מלאים בחומרי נפץ במשקל כולל של מאות קילוגרמים, וכן שקים של טבק. כמו כן, במהלך שנת 2014, גמלה בלבו של הנאשם עראישי החלטה לבצע פיגוע התאבדות ולצורך כך הצטייד הנאשם ברימוני יד ותצפת על הגבול עם ישראל. במהלך מבצע "צוק איתן", הבין הנאשם שהמקום בו הוא רוצה לבצע את הפיגוע כבר נחשף על ידי כוחות צה"ל ועל כן החליט שלא לבצע את הפיגוע. הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדר טיעון ב-4 אישומים שונים, כל אחד לפי חלקו, בגין ביצוע עבירות נשק.

בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה עו"ד שירה חרל"פ מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) מבית המשפט להטיל על הנאשמים עונשי מאסר משמעותיים לצד קנסות גבוהים, וזאת בהתייחס לחומרת העבירות בהן הורשעו הנאשמים והערכים המוגנים העומדים בבסיס ביצוע העבירות- בטחון המדינה ושלום אזרחיה, במיוחד בימים אלו בהם ישראל מצויה במאבק יומיומי אל מול ארגוני הטרור הפועלים נגד חיילי צה"ל ותושבי המדינה. עוד הוסיפה, כי לשם בצע כסף הבריחו הנאשמים חומר נפץ, באמצעותו מייצרים המפגעים אמצעי לחימה המשמשים לפיגועי טרור כנגד חיילים, ובכך, סייעו הנאשמים להתחמשות ארגוני טרור. בית המשפט המחוזי (הרכב כב' השופט זלוצ'ובר) קיבל כאמור את עמדת הפרקליטות והטיל על חמיס עראישי עונש של 13 שנות מאסר בפועל ועל ממדוח בכר עונש של 8 שנות מאסר בפועל. כמו כן, הוטלו על הנאשמים עונשי מאסר על תנאי וכן קנס כספי בסך של 30,000 ₪ לכל אחד. בית המשפט ציין, כי "עזה מהווה קרקע פורה לפעולות טרור נגד ישראל והארגונים השונים מאוחדים ברצון עקבי לשכלל את יכולות הפיגוע בישראל ועושים כל הניתן להצטייד בכלי משחית וחבלה לצורך כך, בנתיב הברחה שונים ובכללם דרך הים. מאמצי רשויות הביטחון לסכל הברחות נשק אלה לא תמיד נושאים פרי ופוטנציאל הסיכון הגלום במעשי הנאשמים הינו גבוה".

בגזר דין נוסף, הטיל ביהמ"ש המחוזי (כב' השופט ליבדרו) על דייג אחר, מחמד ריאלה, עונש מאסר של 23 חודשים, אשר שעה שהפליג לצרכי דייג דיווח בחמישה מקרים שונים לאחראי על הביטחון במשטרה הימית של חמא"ס על תנועות ספינות צה"ל. כמו כן, השתתף הנאשם ב-3 משטים במסגרת "צעדת השיבה", אשר במהלכן נתלו דגלי פלסטין והוצתו צמיגים. עבור כל אחד מהמשטים קיבל הנאשם סך של 100 ₪ ו-25 ליטר בנזין. הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של מתן שירות לארגון טרור ואיסור פעולה ברכוש טרור.

עו"ד מסעד מסעד מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) ציין בשלב הטיעונים לעונש, כי הנאשם ביצע את העבירות באופן סדרתי ומתוכנן והמידע שהעביר הנאשם לחמא"ס נועד להקנות לחמא"ס יתרון צבאי ובניית תשתיות לחימה בחזית הימית. בית המשפט הטיל על הנאשם כאמור עונש של 23 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך של 2000 ₪.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

ניוז 360

בוחני תנועה של משטרת מחוז חוף פתחו בחקירת נסיבות תאונת דרכים שאירעה לפני זמן קצר בצומת קליל הסמוך לנהריה בכביש 70. מהמקום פונתה אשה במצב קשה ובהמשך נקבע מותה. נסיבות האירוע נחקרות.

ניוז 360

בוחני תנועה של משטרת מחוז תל אביב פתחו בחקירת נסיבות תאונת דרכים שאירעה לפני זמן קצר ברחוב ירקון בתל אביב במעורבות רכב פרטי ואופנוע. כתוצאה מהתאונה נפצע באורח קל רוכב אופנוע אשר פונה לקבלת טיפול במרכז רפואי איכילוב בתל אביב. נוסעת על האופנוע, בת 32, נפצעה באורח קשה מאוד ומותה נקבע במרכז רפואי איכילוב. נסיבות […]

ניוז 360

בתאריך 15.5.24 התקבל דווח במוקד 100 של המשטרה, על מקרה אלימות במשפחה במזרח ירושלים. מיד עם קבלת הדווח, הוזעקו למקום שוטרים ונפתחה חקירה בתחנת שלם של מחוז ירושלים. הנאשם, ערבי בן 36 תושב מזרח העיר, נעצר ע"י השוטרים, והועבר לחקירה בתחנת שלם. מהחקירה במשטרה עולה, כי הנאשם נקט באלימות כלפי אשתו, וכלא אותה יחד עם […]

ניוז 360

הבוקר התקיים דיון בבקשה להארכת מעצרם של שני פעילי 'חוזרים להר' שניסו אמש, פסח שני, להקריב את קרבן הפסח. בדיון בית המשפט לא קיבל את בקשת המשטרה והורה על שחרור פעילי התנועה עם הרחקה של 30 יום מהר הבית והעיר העתיקה. מתנועת 'חוזרים להר' נמסר: "על אף המלחמה של משטרת וממשלת ישראל בחידוש עבודת הקורבנות […]

ניוז 360

לוחמי כליאה עכבו לחקירה שתי עורכות דין שאינן נמנות על לשכת עורכי הדין בישראל לאחר שעל פי החשד צילמו במכשירהן הסלולארים דיון שנערך בבית המשפט הצבאי 'עופר'.הדיון שהתנהל הופסק עד להוצאתן מהאולם.

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 0:01, יום שישי (24.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה