ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ

ליברמן על שביתה המתוכננת של אסירי חמאס: "רוצים להרעיב את עצמכם? רוצים להתאבד מרצונכם? תפאדלו. זו בחירה שלכם."

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן, התייחס לשביתת אסירי חמאס המתוכננת לתחילת שבוע הבא.

רוצים למות? לא נפריע לכם!

״שביתת הרעב המתוכננת של אסירי החמאס בבתי הכלא, היא עוד נקודת מבחן של מדינת ישראל במלחמתה בטרור. לא צריך להיבהל מהאיומים שלהם לא לשתות מים ולא צריך לשתף פעולה עם הפרובוקציה שלהם. לא צריך להאכיל אותם בכפיה, או לפנות אותם לבתי חולים. צריך להבהיר למחבלים חד משמעית: רוצים להרעיב את עצמכם? תפאדלו. רוצים להתאבד מרצונכם? תפאדלו. זו בחירה שלכם. שביתת הרעב הזו לא תביא לכם שום הישגים. שום מו"מ לא יתנהל תחת איום.
גם בבתי הכלא שבהם כלואים מאות רוצחים מתועבים, צריכה ישראל להפעיל את העיקרון שעליו אני מדבר כ'עקרון הלחימה בטרור'. קודם תנחית על האויב שלך מכה אנושה ורק אז תדבר אתו. בנות הברית הכניעו את גרמניה הנאצית ורק אז אפשר היה להתחיל בשיחות שלום. לא קודם.
המודל לדרך הטיפול בשביתת האסירים המתוכננת, צריך להיות המודל הבריטי. בשנת 1981 אסירי המחתרת האירית (IRA ) פתחו בשביתת רעב, אחרי שממשלת בריטניה בראשות מרגרט תאצ'ר הפסיקה את המעמד המיוחד שלהם כאסירים פוליטיים והסבירה שפעילות הטרור שלהם, אינה מעשה פוליטי, אלא פשע.
השביתה נמשכה שבעה חודשים ובמהלכה נמנעו הבריטים מלהעניק לשובתים טיפול רפואי והודיעו להם מראש, כי אם יתמידו ברצונם להתאבד, זו בחירה שלהם ושלטונות הכלא לא יכפו עליהם טיפול כזה. השביתה הסתיימה, אחרי שעשרה אסירים מתו כתוצאה משביתת הרעב וללא כל תנאי.

בפרפרזה לדבריה של מרגרט תאצ'ר מאותם הימים, ניתן לומר שאסירי חמאס – הרוצחים שיושבים בכלא הישראלי – יכולים להחליט עבור עצמם אם ברצונם למות או לחיות. זאת הבחירה שלהם. בחירה שהם לא השאירו לקורבנות שרצחו בדם קר.

זה בדיוק המסר שממשלת ישראל צריכה להעביר לאסירי החמאס. רוצים למות? אנחנו לא נפריע לכם!״

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

המשטרה מבהירה כי בניגוד לדיווחים שגויים בכלי תקשורת וברשתות חברתיות על פיגוע דקירה בירושלים: לא מדובר בפיגוע ולא בדקירה. מדובר בתקיפת שוטרים שהתרחשה לפני זמן קצר בעיר העתיקה על רקע פלילי. עוד הוסיפו כי בעקבות התקיפה האלימה של החשוד עם חפץ שהיה בידו, שני שוטרים נפצעו באורח קל ומקבלים כעת טיפול רפואי. החשוד נעצר תוך […]

ניוז 360

שוטרי תחנת עכו פתחו בחקירה בתאריך 05.05.2024 עם קבלת דיווח אודות חשד לתקיפה ואיומים ברצח של שתי נשים בידי אח שלהן. מהחקירה עלה כי החשוד דרש מאחותו בת ה-19 להסיר תמונה שפירסמה ברשת החברתית אך סירבה ובשל כך הותקפה באלימות קשה ואושפזה בבית החולים. כשהאחות הגדולה בת ה-26 הגיעה לבית החולים לבקר את הקרבן, אחותה […]

ניוז 360

‏אירוע חריג סמוך למעבר רפיח: בשיא המתיחות עם מצרים, חיילים מצריים פתחו באש באופן מפתיע לעבר משאית ישראלית, כוחות צה"ל השיבו באש, ככה"נ חייל מצרי נהרג. אין נפגעים לכוחותינו.

ניוז 360

יחידת הסייבר בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ עצרה לפני זמן קצר חשוד בעקבות סרטון שפרסם ברשת ובחשד להסתה לאלימות. המעצר בסיוע צוות המשימה המיוחד לטיפול בהסתות ברשתות החברתיות. החשוד, בן 43 מחיפה, יובא לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ.

ניוז 360

ראש המוסד, דוד (דדי) ברנע הודיע היום (ב'), 27 במאי 2024, י"ט באייר תשפ"ד, על מינויו של ע' לתפקיד סגן ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. ע' עתיד להחליף את ה', הסגן הנוכחי שמכהן בתפקיד החל מיוני 2021. מינויו של ע', שצמח במוסד במסלול החוד היומינטי, הנו המשך לשינוי הארגוני שהוביל ראש המוסד בתחילת כהונתו, שכלל […]

ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 16:46, יום שני (27.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה