ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ, חם ברשת

מזעזע: שוטר פוצץ עם אלה את ראשו של ילד בן 14

ללא סיבה וללא אזהרה מוקדמת: שוטר הכה ילד בן 14 בראשו באמצעות אלה פעמיים, עד שפתח את ראשו ונזקק לשש סיכות לסגירת החתך הגדול. עו"ד אלעדי ויזל: "מעשיו הברוטליים מהווים שימוש בכוח שלא כדין – אשר תכליתו היחידה הייתה פריקת זעם והטלת מורא".

אלימות שלא פוסקת: בליל יום ירושלים הכה שוטר ילד בן 14 באמצעות אלה ללא סיבה וללא התרעה מוקדמת, ומבלי שנערכה נגד הילד פעולה שיטורית כלשהי. בעקבות המכות נפתח ראשו של הילד, הוא החל לדמם וזקק לטיפול רפואי. עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו המייצג את הילד שלח מכתב למחלקה לחקירות שוטרים בבקשה לחקור את השוטר המכה, וכן שלח בקשה למפכ"ל המשטרה לפטר את השוטר.

במכתב תואר כי בליל יום ירושלים (ג') השתתף הילד ב'סיבוב שערים' שנערך מסביב לשערי הר הבית בעיר העתיקה בירושלים. "בשעה 23:30 לערך, ללא כל התראה מוקדמת שעט השוטר לעבר הקטין כשאלה שלופה בידו – וללא כל שיג ושיח מקדים הטיח שתי מכות אלה עוצמתיות על ראשו של הקטין".

עורך הדין ציין כי מדובר בהפעלת כוח אסורה, לא מדתית ולא סבירה "אין כל הצדקה חוקית למצב דברים בו ילד, אך בן 14, אשר אינו מהווה כל איום על השוטר יחטוף ממנו מכות אלה לראש. יש להקדים דיבורים לשליחת ידיים, קל וחומר כאשר מדובר על הכאה, קל וחומר בן בנו של קל וחומר כאשר מדובר על הכאה חמורה המבוצעת באמצעות אלת ברזל. על אחת כמה וכמה כאשר מושא ההכאה הינו קטין קטן ממדי גוף, אשר גם אם היה צריך להשתמש נגדו בכוח – לא היה כל טעם לשימוש כה קיצוני".

מעוצמת מכות האלה נפתח ראשו של הילד ודם ניגר על גופו ובגדיו. לאחר נקיטת האלימות המזעזעת עזב השוטר את המקום ללא שנקט כל פעולה שיטורית נגד הילד "כך סתם, לפתע תקף ולפתע הלך", תיאר עורך הדין. "הכאת הקטין ונטישתו מדמם ללא ביצוע פעולה שיטורית בעניינו מעידה כי לא היתה כל עילה חוקית לפעול נגדו, ומלמדת כי מעשיו הברוטליים של השוטר מהווים שימוש בכוח שלא כדין אשר תכליתו היחידה הייתה פריקת זעם והטלת מורא, ולא כל תכלית חוקית".

כאמור, כתוצאה מהאלימות שהופעלה נגדו, פונה הילד למיון בבית החולים שערי צדק. עם הגעתו לבית החולים אובחן הילד כסובל מפגיעת ראש ונזקק לשש סיכות על מנת לסגור את החתך הגדול בראשו. "מן המותר לציין את הרגישות והמסוכנות שפגיעות ראש, וכי המכות האלה שכוונו לראשו של הקטין ואשר עוצמתם הביאה לפתיחת ראשו היו יכולות, חס ושלום, לגרום בנקל לנזק חמור אף יותר", ציין עו"ד ויזל בסיום מכתבו למח"ש.

עו"ד ויזל מארגון חוננו המייצג את הילד ביקש ממח"ש לאסוף באופן מיידי את מצלמות האבטחה ואת מצלמות הגוף של השוטרים, ולחקור את השוטר התוקף. בנוסף, ביקש ממפכ"ל המשטרה להורות על פיטוריו לאלתר של השוטר התוקף או לפחות להשעותו עד להעמדתו לדין "שוטר המרשה לעצמו לתקוף קטין, אך בן 14, בצורה כה חמורה ומזעזעת – לא מתאים לשרת מטעם מדינת ישראל בתפקיד המקנה כוח וסמכות".

(תמונת כותרת מארכיון חדשות כל העולם, צילום: איתמר כרמון).

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
משה אופניק
משה אופניק
לפני 9 ימים

זה שהילד בן 14 זה נער ומי יודע מה היה שם
אולי היה עם אבן ביד?

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

מוקדם יותר היום, טנק ביצע ירי פגז לעבר מטרה ברצועת עזה. כתוצאה מתקלה שמקורה מצוי בבדיקה, ירי הפגז סטה ממסלולו ונפל בשטח ישראל בסמוך לגדר הגבול. במסגרת תחקור האירוע, נבדק דיווח כי נפגע רכב במרחב מועצה אזורית חוף אשקלון כתוצאה מרסיסי הפגז. לא היו נפגעים, האירוע מתוחקר.

ניוז 360

סמוך לשעה 12:00 התקבל דיווח במוקד 102 של כב"ה על שריפת גדולה שמתפתחת במחלף שורש. צוותים רבים הוזנקו ממרחב בית שמש. בנוסף הוזנקו 4 מטוסי כיבוי. כעת כוחות הכיבוי מרכזים מאמצים במטרה למנוע את התפשטות השריפה ליישובים הסמוכים. הוחלט לפנות את מתחם הפוד טראק שנמצא בסמוך בסיוע משטרת ישראל.

ניוז 360

דובר משרד החוץ מסר לפני זמן קצר כי: ״בעקבות הכרת ארמניה במדינה פלסטינית משרד החוץ זימן את שגריר ארמניה בישראל לשיחת נזיפה חמורה.״

ניוז 360

בכיר הרשות הפלסטינית חוסין א-שיח': "אנחנו מברכים על ההכרה של ארמניה במדינה פלסטינית, בהתאם לדין הבין-לאומי וללגיטימציה הבין-לאומית. זהו ניצחון לצדק, ללגיטימציה ולמאבק של עמנו הפלסטיני לשחרור ולעצמאות. תודה לך ידידתנו ארמניה".

ניוז 360

משרד החוץ הארמני בהודעה על ההכרה במדינה פלסטינית: "מגנים את הפגיעה באזרחים וקוראים לשחרור ללא תנאי של החטופים. ארמניה מצטרפת לקריאה להפסקת אש מיידית בעזה ומביעה תמיכה בפתרון שתי המדינות. לאור המחויבות לעקרונות המשפט הבין-לאומי, השוויון, דו-קיום ושלום – אנו מכירים במדינה פלסטינית".

ניוז 360

צבא סוריה מוסר כי הבוקר חיל האוויר הישראלי תקף באמצעות מספר כטב"מים שני מוצבים של צבא סוריה בפרברי קוניטרה ודרעא בדרום המדינה. כתוצאה מכך חוסל קצין סורי ונגרמו נזקים למספר מבנים.

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 14:00, יום שישי (21.06)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה