ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ

בתוך מחסן באילת: שוטרים תפסו אלפי בקבוקונים מסוכנים שנמכרים לצעירים

בפעילות ממוקדת ומדויקת חשפו שוטרי מרחב אילת שני תושבי אילת החשודים במכירת גז קצפות בניגוד לחוק. צפו בתיעוד של אלפי בקבוקוני גז קצפות שמורים בתוך מחסן.

במסגרת תוכנית ״חופשה בטוחה״ הממקדת את הפעילות המבצעית של משטרת אילת כנגזרת מתוכנית ההיערכות לחופשת הקיץ והגעתם של אלפי בני נוער לעיר אילת, מזה כחודש ימים מתנהל במשטרה מבצע אכיפה נגד תופעת מכירת גז קצפות.

'גז הקצפות' (חמצן דו חנקני), מוכר כסם מסיבות פופולרי, בשל תחושות של שלווה, רוגע ואופוריה שנוצרות עם שאיפתו. עם זאת, במינונים גבוהים הגז נקשר להופעתן של הזיות חזקות.

מזה כחודש ימים שקד סגל הפיקוד במשטרת מרחב אילת על פעילות סמויה, שהגיעה היום בשעות הבוקר לשיאה, עם מעברה לשלב הגלוי.

כוחות משטרת אילת בהם יחידת השיטור העירוני, שוטרי מחלק נוער, בילוש ויס״מ יחד עם בעלי תפקידים ברשות המיסים – מס הכנסה, מכס ומע״מ, פשטו על בתיהם של שלושה חשודים ובית עסק ששימש כמחסן ואיתרו אלפי בקבוקי גז קצפות, שעל פי החשד יועד עבור מילוי עבור מאות אלפי בקבוקונים והפצתם, כל זאת בניגוד לחוק.

גז הקצפות נמכר במכלי מתכת קטנים המכילים את הגז בצורתו הדחוסה, ולעיתים המשתמשים שואפים אותו ישירות ממיכל המתכת, או באמצעות העברתו לבלונים. בחלק מהמקרים, הסם מסופק במכלים גדולים, זהים לאלו שאותרו ע״י השוטרים, ונשאף באמצעות מסיכה רפואית ועלול לגרם לנזק מוחי.

השימוש במכלי המתכת הדחוסים משחרר את הגז בעוצמה, ועשוי לגרום לכוויות באף, בפה ובלוע.

שני החשודים נחקרו ע״י רשות המיסים, ובהמשך ע״י חוקרי המשטרה בחשד לעבירות של הפצת חומר רעיל.

צפו בתיעוד:

קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.

נצ״מ אליהו שמול, מפקד מרחב אילת: "כחלק מההיערכותנו לחופשת הקיץ בצל המצב הביטחוני, והגעתם של אלפי בני נוער לאילת, מיקדנו את תוכנית העבודה ״חופשה בטוחה״ במסגרתה שמנו לנו למטרה להתמקד בעבירות המבוצעות בקרב קטינים, ובתוך כך צריכת סמים וחומרים משני תודעה בהם 'גז קצפות' אותו הם רוכשים וצורכים באמצעות שאיפה ללא שיקול דעת ומבלי לדעת את הסכנות הטמונות בשימוש בו. זוהי פעילות אחת מני רבות המתוכננת על מנת להבטיח את שלומם ובטחונם של בני הנוער בכלל ובמהלך חופשת הקיץ בפרט."

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

מוקדם יותר היום, טנק ביצע ירי פגז לעבר מטרה ברצועת עזה. כתוצאה מתקלה שמקורה מצוי בבדיקה, ירי הפגז סטה ממסלולו ונפל בשטח ישראל בסמוך לגדר הגבול. במסגרת תחקור האירוע, נבדק דיווח כי נפגע רכב במרחב מועצה אזורית חוף אשקלון כתוצאה מרסיסי הפגז. לא היו נפגעים, האירוע מתוחקר.

ניוז 360

סמוך לשעה 12:00 התקבל דיווח במוקד 102 של כב"ה על שריפת גדולה שמתפתחת במחלף שורש. צוותים רבים הוזנקו ממרחב בית שמש. בנוסף הוזנקו 4 מטוסי כיבוי. כעת כוחות הכיבוי מרכזים מאמצים במטרה למנוע את התפשטות השריפה ליישובים הסמוכים. הוחלט לפנות את מתחם הפוד טראק שנמצא בסמוך בסיוע משטרת ישראל.

ניוז 360

דובר משרד החוץ מסר לפני זמן קצר כי: ״בעקבות הכרת ארמניה במדינה פלסטינית משרד החוץ זימן את שגריר ארמניה בישראל לשיחת נזיפה חמורה.״

ניוז 360

בכיר הרשות הפלסטינית חוסין א-שיח': "אנחנו מברכים על ההכרה של ארמניה במדינה פלסטינית, בהתאם לדין הבין-לאומי וללגיטימציה הבין-לאומית. זהו ניצחון לצדק, ללגיטימציה ולמאבק של עמנו הפלסטיני לשחרור ולעצמאות. תודה לך ידידתנו ארמניה".

ניוז 360

משרד החוץ הארמני בהודעה על ההכרה במדינה פלסטינית: "מגנים את הפגיעה באזרחים וקוראים לשחרור ללא תנאי של החטופים. ארמניה מצטרפת לקריאה להפסקת אש מיידית בעזה ומביעה תמיכה בפתרון שתי המדינות. לאור המחויבות לעקרונות המשפט הבין-לאומי, השוויון, דו-קיום ושלום – אנו מכירים במדינה פלסטינית".

ניוז 360

צבא סוריה מוסר כי הבוקר חיל האוויר הישראלי תקף באמצעות מספר כטב"מים שני מוצבים של צבא סוריה בפרברי קוניטרה ודרעא בדרום המדינה. כתוצאה מכך חוסל קצין סורי ונגרמו נזקים למספר מבנים.

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 14:00, יום שישי (21.06)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה