ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ, חם ברשת

"תקיפה אכזרית ואנטישמית": נהג אוטובוס ערבי שתקף נוסע בפראות יובא לבית משפט • צפו

הבוקר יתקיים דיון בעניינו של נהג אוטובוס ערבי של חברת 'קווים' אשר תקף נוסע יהודי סמוך למחלף בר אילן. גם לאחר שהגיע אמבולנס למקום, המשיך הנהג התוקף לנסות ולפגוע בנוסע. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרה בו תיאר את האירוע כ"תקיפה אכזרית ואנטישמית".

הבוקר (שישי) יובא נהג אוטובוס ערבי של חברת 'קווים' אשר תועד תוקף באכזריות נוסע יהודי סמוך למחלף בר אילן לדיון בבימ"ש. הנהג תקף את היהודי באופן קשה והמשיך לתקוף את הפצוע גם כאשר ניסה להיכנס לאמבולנס שהוזעק למקום. הנהג קילל אותו בערבית, דרש ממנו להתנצל בפני 'אללה' ושבר את משקפיו. אתמול נעצר הנהג לאחר חקירותו במשטרה והבוקר כאמור יובא לדיון בבימ"ש. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הפצוע שלח מכתב למשטרת מסובים בבקשה להעמיד לדין את הנהג התוקף.

במכתב תואר כי התקיפה בוצעה השבוע (ג') בקו 139 של חברת 'קווים' מביתר עילית לבני ברק. הנוסע היהודי לחץ על כפתור ה'עצור' בכדי לרדת במחלף מסובים, אולם הנהג לא עצר. היות ולוח האוטובוס הראה על 'עצור' עצר הנהג במחלף בר אילן, אך הנוסע העדיף להמשיך לתחנה אחרת בעקבות הדילוג על התחנה המקורית.

או אז עצר הנהג את האוטובוס והודיע שאינו ממשיך עד שיגידו מי לחץ על פעמון העצור. לאחר זמן, בו הנהג לא ממשיך בנסיעה, הסביר הנוסע היהודי כי לחץ על הכפתור בתחנה הקודמת.

"הנהג החל לצעוק לעבר מרשי, ומרשי אמר לו שיסע. או אז נטל הנהג כוס קפה רותח, התיז אותה לעבר מרשי והחל לקלל אותו בקללות קשות. מרשי, שמבין ערבית, אמר לנהג כי הוא מבין את הקללות. הנהג ניגש למרשי בצורה מאיימת ואמר לו במבט רצחני שהוא לא יעזוב את שמרשי יבקש סליחה מ'אללה'. מרשי ענה לו שהוא יהודי ואינו מתכוון לבקש סליחה".

בשלב הזה נצמד נהג האוטובוס לנוסע ואיים עליו בידיו. הנוסע ניסה להדוף את הנהג, והנהג התחיל לחבוט בו באגרופים. "הנהג שבר את משקפיו של מרשי והחל לנסות לחנוק אותו תוך שהוא שולח אצבעות לעבר עיניו ומנסה לעוור אותו. מרשי נאבק בנהג במשך זמן רב, תוך שאזרחים מזעיקים משטרה ואמבולנס למקום".

גם כאשר התפנה הפצוע היהודי לאמבולנס שהגיע ניסה הנהג להיכנס לאמבולנס ולהמשיך לפגוע בו, תוך שאנשי צוות מד"א מונעים זאת ממנו. הפצוע פונה לבית החולים והגיש תלונה במשטרה באותו הלילה.

"מרשי תיאר בפני שהוא חש שאלו רגע חייו האחרונים, ושהנהג גמר אומר לרצחו", מתאר עו"ד בלייכר במכתב. "מרשי אמר כי העדיף למות כיהודי ולא לקיים את דרישת הנהג לבקשת סליחה מ'אלהי הניכר' של הנהג. מדובר באירוע אנטישמי מובהק של נהג אוטובוס אנטישמי, אשר מופקד על חייהם של אזרחים ישראלים ויהודים רבים. האירוע חייב להיות מטופל בכל החומרה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את הנוסע היהודי כנפגע עבירה מסר "מדובר במקרה מחריד בו נהג אוטובוס, אשר חיי אזרחים רבים מופקדים בידיו יום יום, מתעצבן ומיד משתמש במוטבים אנטישמים: מכריח את היהודי להגיד סליחה מ"אללה", מכה אותו מכות רצח של ממש, מנסה לעקר את עיניו באצבעות וחונק אותו מספר פעמים. האירוע חייב להדליק נורה אדומה לגבי זהות הנהגים שעובדים בתחבורה הציבורית. מדובר בנהג המהווה סכנה ביטחונית מיידית לאוכלוסייה היהודית".

צפו בתיעוד הקשה שפורסת ברשתות החברתיות:

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
איציק
איציק
לפני 14 ימים

נהג פסיכופת….ישר לאישפוז בכלא!!

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

מוקדם יותר היום, טנק ביצע ירי פגז לעבר מטרה ברצועת עזה. כתוצאה מתקלה שמקורה מצוי בבדיקה, ירי הפגז סטה ממסלולו ונפל בשטח ישראל בסמוך לגדר הגבול. במסגרת תחקור האירוע, נבדק דיווח כי נפגע רכב במרחב מועצה אזורית חוף אשקלון כתוצאה מרסיסי הפגז. לא היו נפגעים, האירוע מתוחקר.

ניוז 360

סמוך לשעה 12:00 התקבל דיווח במוקד 102 של כב"ה על שריפת גדולה שמתפתחת במחלף שורש. צוותים רבים הוזנקו ממרחב בית שמש. בנוסף הוזנקו 4 מטוסי כיבוי. כעת כוחות הכיבוי מרכזים מאמצים במטרה למנוע את התפשטות השריפה ליישובים הסמוכים. הוחלט לפנות את מתחם הפוד טראק שנמצא בסמוך בסיוע משטרת ישראל.

ניוז 360

דובר משרד החוץ מסר לפני זמן קצר כי: ״בעקבות הכרת ארמניה במדינה פלסטינית משרד החוץ זימן את שגריר ארמניה בישראל לשיחת נזיפה חמורה.״

ניוז 360

בכיר הרשות הפלסטינית חוסין א-שיח': "אנחנו מברכים על ההכרה של ארמניה במדינה פלסטינית, בהתאם לדין הבין-לאומי וללגיטימציה הבין-לאומית. זהו ניצחון לצדק, ללגיטימציה ולמאבק של עמנו הפלסטיני לשחרור ולעצמאות. תודה לך ידידתנו ארמניה".

ניוז 360

משרד החוץ הארמני בהודעה על ההכרה במדינה פלסטינית: "מגנים את הפגיעה באזרחים וקוראים לשחרור ללא תנאי של החטופים. ארמניה מצטרפת לקריאה להפסקת אש מיידית בעזה ומביעה תמיכה בפתרון שתי המדינות. לאור המחויבות לעקרונות המשפט הבין-לאומי, השוויון, דו-קיום ושלום – אנו מכירים במדינה פלסטינית".

ניוז 360

צבא סוריה מוסר כי הבוקר חיל האוויר הישראלי תקף באמצעות מספר כטב"מים שני מוצבים של צבא סוריה בפרברי קוניטרה ודרעא בדרום המדינה. כתוצאה מכך חוסל קצין סורי ונגרמו נזקים למספר מבנים.

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 14:00, יום שישי (21.06)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה