ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ, חם ברשת

בשיא החום: אוצר רוזנווסר בת השנתיים נשכחה ברכב בשדרות – ונפטרה

אסון מחריד בשדרות: אוצר רוזנווסר בת שנתיים נשכחה היום (ה') ברכב ומותה נקבע לאחר מכן בבית החולים.

צוותי רפואה הוזעקו היום (חמישי) בשעה 12:07 בצהריים, לרחוב בן יהודה בשדרות, והחלו בביצוע פעולות החייאה בפעוטה ששהתה זמן רב ברכב סגור. היא פונתה כשהיא מלווה עם אמא שלה לבית החולים ברזילי, אך שם למרבה הצער נקבע מותה.

חובשי רפואת חירום במד"א הלל גאל דור ויונתן דוד סיפרו: "הגענו למקום וראינו בסמוך לרכב בידו של אזרח את הפעוטה כשהיא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה וחמה מאוד למגע. מיד התחלנו בביצוע פעולות החייאה שכללו קירור, עיסויים, הנשמות, ומתן תרופות ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבה אנוש."

צילום: דוברות מד"א.

בעקבות האירוע הקשה בשדרות מעמותת "כרית ביטחון" נמסר: "שוב זה קורה, עוד טרגדיה על הכף, עוד משפחה שעומדת מול הנורא מכל. וזה יכול לקרות לכולם. בפעם הרביעית בחודשים האחרונים, פעוט נשכח ברכב הלוהט ביום קיץ חם, אין דרך אחרת למנוע את האסון הבא מלבד הנגשה של מערכות למניעת שכחת ילדים ברכב לכל הורה בישראל, חדש וותיק כאחד".

הפעוטה אוצר רוזנווסר ז"ל.

במגן דוד אדום שבים ומזכירים להורים המסיעים ילדים ולנהגי ההסעות, במיוחד בימי הקיץ ובימים אלו בהם הטמפרטורות מזנקות מעלה, לעשות ככל שניתן, לסרוק את הרכב בסיום הנסיעה ולמנוע מצב של שכיחת ילדים ברכב.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, התייחסה לתופעה ואמרה: "שכחת ילדים ברכב יכולה לקרות לכל אחד ולכל אחת מאתנו. זה קורה בעיקר במצבים של עייפות, לחץ או יציאה משגרה. ההבנה שזה יכול לקרות גם להורה האחראי ביותר, צריכה להביא אותנו לכדי פעולה אקטיבית של מניעה. הדרך הטובה ביותר למניעה היא אימוץ הרגל מציל חיים. לביטחון נוסף משמשת המערכת החכמה המותקנת ברכב. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה נוספת של הילכדות ילדים ברכב, כאשר הילדים נכנסים לרכב חונה אך לא יכולים לצאת ממנו. אני קוראת לכולם- אל תגידו לי זה לא יקרה. רק שמירה על הנחיות הבטיחות תמנע את האסון הבא".

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
11 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments
אריק
אריק
לפני 14 ימים

לא אבין לעולם, איך הורה שוכח את התינוקת שלו ברכב, בכזה חום. לאחר קריאת הכתבה, אני לא מסכים עם מה שכתוב: "זה עלול ליקרות לכולם." כניראה שההורים מאוד מיצטערים ובוכים על כך שזה 'קרה', אך, אין תירוצים, לינעול מישהי/מישהו ברכב, במיוחד כשחם בחוץ, זה פשוט, ניסיון לירצוח.

.
.
Reply to  אריק
לפני 14 ימים

חצוף מי שם אותך לשפוט?

סוזן
סוזן
Reply to  .
לפני 14 ימים

את זה ״ששכח״ יש לשפוט ולא זה שאינו מוכן לקבל המקרה הזה הנורא.

נורית
נורית
Reply to  אריק
לפני 13 ימים

לגמרי, לא מצליחה להבין את הנירמול של התופעה וההסבר המלומד שזה יכול לקרות לכל אחד. אני בטוחה שאת הטלפון הם לא שוכחים אפילו לדקה. אז לא, זה לא יכול לקרות לכל אחד. עייפות לחץ , הכל תירוצים שלא משכנעים אלא את המשוכנעים.

יפית
יפית
Reply to  נורית
לפני 13 ימים

שכחתי את הטלפון שלי מלא פעמים!! את הילדים ב״ה לא. זה בהחלט יכול לקרות לכל אחד ואני מקווה שלעולם לא תתנסו בדבר כזה

שון
שון
Reply to  אריק
לפני 13 ימים

לא שופטים אף אדם אף אחד לא שכח בכוונה ברור לך שהחיים של הבן אדם התהפכו בשניה
אתה לא יכול לדעת מה עבר להורה בראש באותו רגע
רוב הפעמים זה הורה שלא לוקח את הילד באופן קבוע
לא קרה לך אף פעם שכחת גז דלוק?אז מה שרפת בנין בכוונה ?
לא!! כולנו בני אדם לדון לכף זכות ולעשות הכל
שזה לא יקרה עם מערכות שמתריאות וכדומה
בעה שלא נשמע עוד כאלו אסונות קשים
ונראה בגאולת עם ישראל

לא משנה
לא משנה
Reply to  אריק
לפני 12 ימים

עד שזה יקרה לבן אדם שהגיב ככה שיסתם לו הפה. בטח גם אין לו חתול שהוא מטפל בו

סוזן
סוזן
לפני 14 ימים

לא ברור לי איך ״שוכחים תינוק/ילד״. זה שהשאיר יצור חי ברכב יש להעמידו בגין הריגה ואז לא ישכחו…

יניב
יניב
לפני 13 ימים

מוכרים בפרוטות מנגנונים למניעת שיכת ילדים ברכב.

ריטה
ריטה
Reply to  יניב
לפני 13 ימים

אתה רואה את התגובות הקודמות? אתה חושב שהאנשים האלה יקנו מנגנון כזה? הרי להם זה לא יכול לקרות. ולכן התופעה נמשכת

לין
לין
לפני 13 ימים

יש גם רוצחי ילדים. אמהות בדיכאון. הורים בסכסוך גירושין. מה קרה בזמנו עם רוז פיזם? יש בארה"ב סיפורים מחרידים. אולי מצאו אותה לנו הורים מופרעים דרך שבה לא יגידו שרצחו. לכן חייבים לחקור את ההורים בחקירה פלילית לכל דבר. גם את הרקע המשפחתי. גם את הרווחה. גם מצב נפשי של ההורים. חיי ילד אינם הפקר !!!!!
הקלות שבה כולם מניחים שזו טעות של "שכחה", היא בלתי נסבלת

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

מוקדם יותר היום, טנק ביצע ירי פגז לעבר מטרה ברצועת עזה. כתוצאה מתקלה שמקורה מצוי בבדיקה, ירי הפגז סטה ממסלולו ונפל בשטח ישראל בסמוך לגדר הגבול. במסגרת תחקור האירוע, נבדק דיווח כי נפגע רכב במרחב מועצה אזורית חוף אשקלון כתוצאה מרסיסי הפגז. לא היו נפגעים, האירוע מתוחקר.

ניוז 360

סמוך לשעה 12:00 התקבל דיווח במוקד 102 של כב"ה על שריפת גדולה שמתפתחת במחלף שורש. צוותים רבים הוזנקו ממרחב בית שמש. בנוסף הוזנקו 4 מטוסי כיבוי. כעת כוחות הכיבוי מרכזים מאמצים במטרה למנוע את התפשטות השריפה ליישובים הסמוכים. הוחלט לפנות את מתחם הפוד טראק שנמצא בסמוך בסיוע משטרת ישראל.

ניוז 360

דובר משרד החוץ מסר לפני זמן קצר כי: ״בעקבות הכרת ארמניה במדינה פלסטינית משרד החוץ זימן את שגריר ארמניה בישראל לשיחת נזיפה חמורה.״

ניוז 360

בכיר הרשות הפלסטינית חוסין א-שיח': "אנחנו מברכים על ההכרה של ארמניה במדינה פלסטינית, בהתאם לדין הבין-לאומי וללגיטימציה הבין-לאומית. זהו ניצחון לצדק, ללגיטימציה ולמאבק של עמנו הפלסטיני לשחרור ולעצמאות. תודה לך ידידתנו ארמניה".

ניוז 360

משרד החוץ הארמני בהודעה על ההכרה במדינה פלסטינית: "מגנים את הפגיעה באזרחים וקוראים לשחרור ללא תנאי של החטופים. ארמניה מצטרפת לקריאה להפסקת אש מיידית בעזה ומביעה תמיכה בפתרון שתי המדינות. לאור המחויבות לעקרונות המשפט הבין-לאומי, השוויון, דו-קיום ושלום – אנו מכירים במדינה פלסטינית".

ניוז 360

צבא סוריה מוסר כי הבוקר חיל האוויר הישראלי תקף באמצעות מספר כטב"מים שני מוצבים של צבא סוריה בפרברי קוניטרה ודרעא בדרום המדינה. כתוצאה מכך חוסל קצין סורי ונגרמו נזקים למספר מבנים.

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 14:00, יום שישי (21.06)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה