החמאס מפרסמים תיעוד של הירי הקטלני היום (א') לעבר הבסיס הצבאי בכרם שלום. בשעות הצהרים התקבל דיווח אודות ירי טילים לעבר מוצב כ"ש בשטחי כינוס ובמעבר כרם שלום, מדובר ב-14 יציאות מ'רפיח' ללא יציאת מיירטים.
סה"כ דווח על 6 נפילות: נפילה במוצב כרם שלום ליד עמוד חשמל. 2 נפילות בשטח כינוס 'תפוח' ממסגרת אוג' 162. נפילה במשטח הרק"ם סופה ללא נפגעים. נפילה בבית בקיבוץ כרם שלום ללא נפגעים. סה"כ באירוע היו 4 הרוגים ו-10 פצועים, ארבעה במצב קשה 2 בינוני וארבעה קל. 2 פונו ע"י מסוק של צה"ל ומד"א, 3 פצועים פונו ע"י טנצ אוג' וחט'. 4 פצועים מתפוח פונו מתפוח ע"י מד"א.
אחרי הירי, מטוסי קרב השמידו את המשגר ממנו בוצעו השיגורים לעבר מרחב כרם שלום, השיגורים בוצעו על ידי ארגון הטרור חמאס סמוך למעבר רפיח, כ-350 מטרים ממחסות אזרחיים.
צפו בתיעוד רגעי הירי שמפרסמים החמאס:
מדובר צה"ל נמסר: "מוקדם יותר היום זוהו כעשרה שיגורים שחצו מסמוך למעבר רפיח לעבר מרחב כרם שלום. זמן קצר לאחר מכן מטוסי קרב, בהובלת אוגדת עזה תקפו את המשגר שביצע את השיגורים לעבר המרחב. בנוסף, מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי במרחב השיגור".
צפו ברגעי הירי ותקיפת המשגרים:
בצה"ל הוסיפו כי "השיגורים בוצעו על ידי ארגון הטרור חמאס סמוך למעבר רפיח, כ-350 מטרים ממחסות אזרחיים. מדובר בדוגמא ברורה נוספת לניצול השיטתי שארגון הטרור חמאס עושה במתקנים ומרחבים הומניטריים לצרכי טרור, תוך שימוש האוכלוסייה האזרחית כמגן אנושי", ציינו בדובר צה"ל.