חדשות בארץ

מפעילי המעונות למשרד החינוך: "התנהלותכם הפוגענית מאלצת לא לשתף פעולה"

האם משרד החינוך מנסה לעכב את העלאת שכר המטפלות במעונות היום? ארגון חלמי"ש ופורום המעונות המייצגים את מפעילי מעונות היום, טוענים להתנהלות בלתי הוגנת של משרד החינוך, שמנסה לחזור בו מהתחייבות מפורשת שניתנה בעניין זה לפני פחות משנה, בחודש מאי 2023. כל הפרטים, בפנים

במכתב חריף שיזם ארגון חלמי"ש ואליו חברו פורום המעונות המאגד בין היתר גם את ויצו, נעמת ואמונה, תוקפים מייצגי מפעילי המעונות את משרדי החינוך והאוצר על כך שבאצטלה של הליך "ביקורת" לגיטימי כביכול, במסגרתו נדרשים המעונות לספק מידע מפורט אודות רכיבי השכר של כלל העובדים ובנוסף גם קשר רחבה של נתונים החל משנת 2022, הם פועלים לחמוק מעמידה בהתחייבותם החלוטה להעלאת שכר המטפלות במעונות – והשוואתו לשכר הסייעות.

במכתב ששיגרו באי כוחם של המפעילים, מציינים עו"ד מאיר אברהם ועו"ד יגל דוד ממשרד ד"ר י. וינרוט ושות', שלמעשה ועדת המחירים מטעם משרדי החינוך והאוצר, ערכה בעצמה רק לאחרונה בדיקה מקיפה דומה, ובחודש אוגוסט 2022 המליצה להעלות את תעריפי המעונות. לאחר המלצת ועדת המחירים, צפויים היו שרי החינוך והאוצר לחתום על צו שיתקף את התעריף החדש, אולם במחדל ארוך ומתמשך נקפו חודשים והצו לא נחתם. רק לאחר שמפעילי המעונות עתרו לבג"ץ הואילו השרים לחתום על הצו בחודש יוני 2023 לפני כשמונה חודשים בלבד, לא לפני שהתחייבו גם בכתב להשוות את שכר המטפלות לזה של הסייעות.

מדוע אם כן יזם משרד החינוך כיום, לאחר חודשים ספורים בלבד, הליך ביקורת חדש ונוסף, מיותר ומכביד, אם לא כדי להרחיק ובהמשך גם לסכל את העלאת שכרן של המטפלות?
את הזעם הרב מפנים כאמור מפעילי המעונות כלפי דרישות הביקורת, הפוגענית והבלתי הוגנת.
"ביצוע ביקורת הוגנת, כנה ועניינית היא בוודאי חשובה", אומר שלום נגר – מנכ"ל ארגון חלמי"ש, "אבל הביקורת הזו, בעיתוי הזה ובדרישת חומרים בלתי רלוונטיים משנת 2022 כאשר כולנו זוכרים היטב שהצו החדש נכנס לתוקף רק ביום 1.6.2023, זה נטו זריית חול בעיני המפעילים".

אבל בכך לא תם האבסורד הגדול. את עליית שכר המטפלות מתנה משרד החינוך בכך שמפעילי המעונות יעברו את ביקורת העומק המקיפה, גם אם זו תארך זמן רב, למרות שכאמור,לפני פחות משנה בלבד, התחייבו שרי החינוך והאוצר בין היתר במסמך בכתב, להעלות מיידית את רכיב השכר למטפלות.

את המכתב מסיימים המפעילים בהצהרה על כך שככל שלא יעמוד משרד החינוך בהתחייבותו, ולמעשה יביא לפגיעה במעונות, בצוותים ובטיפול בילדים הרכים, לא יהיה מנוס מאי שיתוף פעולה עם הליך הבקורת הפוגעני: "ככל שהבקשות המנויות לעיל לא תענינה בחיוב – לא תוכלנה מרשותינו, חרף ממלכתיותן, למנוע החלטה גורפת שתעלה מן השטח שלא לשתף פעולה עם 'ביקורת עומק' שבמתכונתה הנוכחית ובעיתויה, נתפסת בקרב המפעילים ככסות לפגיעה נוספת ובלתי נסבלת בהם, על לא עוול בכפם".

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שוקל סיוע נוסף של מיליארד דולר לישראל. לפי הדיווח, הסיוע יכלול תחמושת לטנקים וכלי רכב צבאיים.

ניוז 360

בתום פעולות מאומצות לאיתור הצעיר שנכנס הבוקר על גביי מזרן ים ועקבותיו נעלמו, לאחר מספר שעות של חיפושים בהשתתפות כוחות משיטור ימי, מסוק מהמערך האוירי של משטרת ישראל וצוללנים של יחידת החילוץ של המחוז הצפוני, לפני זמן קצר הצליחו הצוללנים לאתר את גופתו של הנעדר בן 21 תושב ירושלים שהוא ללא רוח חיים.

ניוז 360

בוחני תאונות הדרכים של משטרת ישראל פתחו הערב בחקירת נסיבות תאונה קטלנית שאירעה בצומת חלץ כביש 232, בה מעורבים 3 כלי רכב. כתוצאה מהתאונה נהרג נהג אחד הרכבים כבן 45, ו-4 נוספים נפצעו במצב בינוני.

ניוז 360

419 משאיות סיוע הומניטרי נבדקו והועברו היום (8 באפריל) לעזה. זהו המספר הגבוה ביותר של משאיות סיוע שנכנסו לעזה ביום אחד מאז תחילת המלחמה. זה עוקב אחרי שיא קודם של 322 משאיות שנבדקו והופעלו אתמול. 🚚419 humanitarian aid trucks were inspected and transferred to Gaza today (Apr. 8). This is the highest number of aid […]

ניוז 360

פרקליט מחוז מיסוי וכלכלה, יהונתן תדמור, על דעת היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, הודיע למר שלמה פילבר על כוונה לבטל את הסכם עד המדינה שנערך עימו לאחר שהונחה בפניהם תשתית ראייתית המלמדת על הפרת הסכם עד המדינה מצידו.

ניוז 360

לאחר התייעצות עם מפכ״ל המשטרה רנ״צ קובי שבתאי, סמפכ״ל המשטרה ניצב אבשלום פלד, וראש להב 433 היוצא ניצב מוטי לביא שהודיע על סיום תפקידו בתחילת חודש מאי, החליט השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר למנות את תת ניצב בועז בלט למ״מ ראש להב. תת ניצב בועז בלט הוא מפקד היחידה לאכיפה כלכלית בלהב 433. את […]

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 13:46, יום שישי (19.04)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה