ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ

עשרות פורעים ערבים ביצעו לינץ' ברועה צאן בהר חברון

ביום שישי האחרון (15/03) עשרות פורעים ערבים תקפו רועה צאן קטין ליד הישוב מעלה חבר בהר חברון, וניסו לשדוד את העדר אותו רעה. הנער הזעיק תושב הגר בסמוך ומטפל גם הוא בעדר, וכשהגיע הבגיר למקום תקפו הפורעים גם אותו, וניסו לחטוף ממנו את נשקו. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הבגיר שלח מכתב למשטרה ולמח"ט יהודה בבקשה לעצור את הפורעים.

את מכתבו פתח בלייכר בתיאור האירוע "בוצע במרשי לינץ' עד כדי סכנת חיים מידית". בהמשך הוסיף כי בשעות הצהריים יצא הנער עם העדר, שמנה 130 כבשים, לואדי הסמוך ליישוב מעלה חבר. מדובר שטח שהוקצה למרעה על ידי המנהל האזרחי.

"בעת שרעה את הצאן הגיעו לפתע עשרות פורעים ערבים. חלקם החלו לתקוף את הרועה במכות ואבנים, וחלקם שדדו את העדר והחלו להובילו לכיוון הכפר בני נעים. הנער הצליח להזעיק את מרשי. מרשי התקשר להזעיק את הצבא, והחל להתקדם לעבר העדר תוך קריאה לערבים לחדול ממעשיהם".

עוד תיאר בלייכר כי "או אז שמע את הערבים צועקים 'יוסף, יוסף', כאשר הם מתחילים להתגודד סביבו ובידיהם מוטות ברזל ואבנים, ומכים אותו מכל הבא ליד. מרשי קיבל מכה חזקה ממוט ברז בעורפו, מכה אשר הממה אותו ואפשרה לאחד התוקפים לקפוץ על מרשי ולחנוק אותו בצוואר".

בשלב זה, ניסו הפורעים לחטוף את נשקו של הבגיר "כשמרשי מנסה להשתחרר מהחניקה ניסו שני תוקפים נוספים לשלוף את אקדחו האישי.. מרשי הצליח לאחזו באקדח ולשכב עליו. או אז עשרות ערבים הכו את מרשי במקלות, אבנים ובעיטות תוך כדי שחלקם מנסים לחטוף את האקדח של מרשי. לאורך כל התקיפה אחד הפורעים ממשיך לחנוק את מרשי בצווארו ומונע ממנו לנשום". כמו כן, נגנב מכשיר הטלפון הנייד של הבגיר.

בלייכר הוסיף כי "האירוע נמשך דקות ארוכות עד שהגיעו כוחות הצבא, מה שגרם לתוקפים להרפות ממרשי ואפשר לו להיחלץ מאחיזת התוקף שחנק אותו. בעת שכוחות הצבא חברו אליהם, מרשי התמוטט כתוצאה מהתקיפה ונזקק לטיפול רפואי ופינוי לבי"ח. מדובר באירוע לינץ' עם ניסיון רצח של ממש וניסיון לשוד עדר הכבשים. חלק מהאירוע תועד במצלמה.. קודם שמרשי פונה לבי"ח הצליח להצביע בפני מ"פ הגזרה על שני חשודים שהשתתפו בתקיפה".

בסוף המכתב ביקש בלייכר "לאור חומרת האירוע אבקש לבצע מעצר מידי של משתתפי הלינץ'. כמו כן, אבקש להקים צוות חקירה מיוחד על מנת שיתאפשר להעמיד את הפורעים כולם לדין".

עו"ד בלייכר מסר "לאחרונה התרחשו מספר אירועים, שזה אולי החמור מבניהם, של ניסיון רצח של רועי צאן על ידי פורעים ערבים שמגיעים באופן מאורגן. מדובר כאן במלחמה על החיים שלנו, אך יותר מזה מלחמה על האדמות של ארץ ישראל. מרשי הבין שמנסים לחטוף את אקדחו ולפגע בו ובנוכחים במקום, וניסה בכל דרך להגן על האקדח. האירוע היה יכול היגמר אחרת".

עוד ציין כי "במקרה הזה, כמו במקרים אחרים, מדובר ברעיית צאן בשטחי מדינה אשר הוקצו על ידי המנהל לטובת רעיית צאן. הערבים כחלק מניסיונם לכבוש את האדמות ולחנוק את היישובים מנסים לפגוע פיזית עד כדי ניסיון רצח בחקלאים ששומרים על האדמה.

אנו דורשים לבצע אכיפה מידית כנגד הפורעים לעצרם ולהעמידם לדין על ניסיון הרצח. האירוע האחרון צריך להדליק נורה אדומה להתיישבות ולמערכות הביטחון, אם לא נקים זעקה ונתעשת עכשיו, אנו עלולים למצוא את הפורעים המחבלים רוצחים בנו. אנו עלולים לאבד חיים ולמצוא את הרוצחים האלה על גדרות היישובים", הוסיף.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

המשטרה מבהירה כי בניגוד לדיווחים שגויים בכלי תקשורת וברשתות חברתיות על פיגוע דקירה בירושלים: לא מדובר בפיגוע ולא בדקירה. מדובר בתקיפת שוטרים שהתרחשה לפני זמן קצר בעיר העתיקה על רקע פלילי. עוד הוסיפו כי בעקבות התקיפה האלימה של החשוד עם חפץ שהיה בידו, שני שוטרים נפצעו באורח קל ומקבלים כעת טיפול רפואי. החשוד נעצר תוך […]

ניוז 360

שוטרי תחנת עכו פתחו בחקירה בתאריך 05.05.2024 עם קבלת דיווח אודות חשד לתקיפה ואיומים ברצח של שתי נשים בידי אח שלהן. מהחקירה עלה כי החשוד דרש מאחותו בת ה-19 להסיר תמונה שפירסמה ברשת החברתית אך סירבה ובשל כך הותקפה באלימות קשה ואושפזה בבית החולים. כשהאחות הגדולה בת ה-26 הגיעה לבית החולים לבקר את הקרבן, אחותה […]

ניוז 360

‏אירוע חריג סמוך למעבר רפיח: בשיא המתיחות עם מצרים, חיילים מצריים פתחו באש באופן מפתיע לעבר משאית ישראלית, כוחות צה"ל השיבו באש, ככה"נ חייל מצרי נהרג. אין נפגעים לכוחותינו.

ניוז 360

יחידת הסייבר בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ עצרה לפני זמן קצר חשוד בעקבות סרטון שפרסם ברשת ובחשד להסתה לאלימות. המעצר בסיוע צוות המשימה המיוחד לטיפול בהסתות ברשתות החברתיות. החשוד, בן 43 מחיפה, יובא לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ.

ניוז 360

ראש המוסד, דוד (דדי) ברנע הודיע היום (ב'), 27 במאי 2024, י"ט באייר תשפ"ד, על מינויו של ע' לתפקיד סגן ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. ע' עתיד להחליף את ה', הסגן הנוכחי שמכהן בתפקיד החל מיוני 2021. מינויו של ע', שצמח במוסד במסלול החוד היומינטי, הנו המשך לשינוי הארגוני שהוביל ראש המוסד בתחילת כהונתו, שכלל […]

ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 14:50, יום שלישי (28.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה