הודות ללחץ שהפעילו השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן ושורה של ארגונים יהודיים בגרמניה, לרבות מחאה של שגריר ישראל בגרמניה הודיעו אמש הרשויות בברלין על ביטול הויזה של המחבלת, פעילת ה-BDS , רסמייה עודה ועל גירושה מגרמניה באופן מיידי. עודה לא השתתפה בכנס אנטי ישראלי שתוכנן להתקיים אמש בברלין. עוד פורסם בהודעה רשמית של מדינת ברלין כי הוטל עליה איסור מוחלט על כל פעילות פוליטית במדינה. שר הפנים של ברלין Andreas Geisel אמר שאין מקום להסתה נגד יהודים ומדינת ישראל בעיר: ״הזכות לחופש הביטוי חשובה מאוד אבל אם היא מנוצלת כדי להסית נגד מדינת ישראל יהודים ויהודיות זה מהווה חציה של קו אדום. ברלין עיר של איחוד וסולידריות ולא של הפרדה ופרופגנדה״.
השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: ״הצדק וההיגיון ניצחו. אני מברך את הרשויות בגרמניה על ההחלטה הערכית והחד משמעית שקיבלו: מדובר בהחלטה ערכית וחשובה ואני קורא למדינות נוספות באירופה לאמץ את הגישה של אפס סבלנות למחבלים המסווים את עצמם כפעילי זכויות אדם״.
לפני חודש פרסם המשרד לנושאים אסטרטגיים דו״ח שחשף את קשרי הטרור העמוקים בין ארגוני הטרור לבין ארגוני ה-BDS. רסמייה עודה היא דוגמה אחת מיני רבות שחשפנו בדו״ח שנקרא ״מחבלים בחליפות״.
בשנים האחרונות הפכה עודה למרצה מבוקשת בכנסים של ארגוני BDS, לרבות בקמפוסים בארה״ב. זו לא הפעם הראשונה שעודה מגורשת לאלתר, בשנה שעברה גרשו הרשויות בארה"ב את עודה בגין דיווח שקר לרשויות.
יימלח שמה