אחד מחברי הקבוצה, אשר ניצל מההתקפה אתמול על קבוצת הילדים, בסמוך לעיר אריאל, הגיע בשעות הצהרים לתחנת המשטרה באריאל בכדי להגיש תלונה כנגד הפורעים ולמסור עדות בגין האירוע. לתדהמת התושב, הוא נעצר ונאסר עליו לפגוש בעו"ד.
עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, תקף את מעצרו של התושב "החשוד הגיע היום לתחנת המשטרה כדי למסור עדות, שלא נאמר תלונה על קרות הארועים אתמול בארוע הקשה שהתרחש.
אירוע חריג סמוך לאריאל: פורעים תקפו מטיילים יהודים – אחד התוקפים נהרג
להבנתנו מדובר באירוע שרק בנס יהודים ניצלו. היה ארוע קשה של תקיפה של ערבים כנגד יהודים והדבר הזה הוא דבר שמתמשך בחודשים האחרונים. אני חושב ששרותי הבטחון בראשות השב"כ והמשטרה איבדו את הצפון במקום לבסס את המשילות ואת הביטחון של האזרחים היהודים שדמם הפקר, הם עוצרים אדם שלמיטב הבנתנו חף מפשע שהגן על 20 ילדים. אנו מקווים מאוד שבית המשפט יורה על ביטול מניעת המפגש ועל שחרורו מהמעצר", הוסיף קידר.
נציין כי התושב, נשוי ואב ל-3, בשנות הארבעים לחייו, בוגר שרות צבאי בחיל הים, ללא עבר פלילי.
נזכיר כי מוקדם יותר קרא מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל מידד (זנגי), לצה"ל ולמשטרה לשים ידם על הפורעים הערבים בהקדם. לדברי מידד זהות הפורעים מפורסמת ברשתות החברתיות וניתן לאתרם בקלות "לא יתכן שקבוצת ילדים תותקף צמוד לעיר אריאל, הפורעים מתועדים בסרטון ברשתות החברתיות כשהם עם אלות בידם, והם עדיין משוחררים", אומר מידד.
"ניתן לאתרם בקלות": אחד התוקפים שמת אחרי תקיפת הילדים היהודים ליד אריאל – איש חמאס
מידד הוסיף: "הילדים ניצלו בנס, כאשר עשרות פורעים ערבים הגיעו עם אלות, גרזנים ועוד כלי משחית, והחלו לאיים ולתקוף את הילדים. אך בנס הם הצליחו להיחלץ מזה. המשטרה וצה"ל חיייבים לשים ידם על הפורעים הערבים בהקדם, הזמן אינו פועל לטובת הילדים. אני קורא למשטרה להגיע לכלל הפורעים עוד היום. די אנטישמיות וטרור חווינו, אסור להשלים עם זה", הוסיף מידד.
יו"ר שדולת א"י ח״כ יואב קיש וח״כ אורית סטרוק בעקבות הלינץ כנגד יהודים סמוך לאריאל: "התנהלות המשטרה באירוע הלינץ' מאתמול היא בלתי קבילה ובלתי נסבלת. לא יתכן שאף אחד מהערבים משתתפי הלינץ' לא נעצר, והעצור היחיד הוא יהודי שכנראה נאלץ להגן על הילדים המותקפים, ועכשיו אף נמנע ממנו מפגש עם עו"ד. כך לא עושים צדק. כך לא מייצרים בטחון."