הערכה בצה"ל: פעילי חמאס שיגרו אמש, ב-21:07, את 2 הרקטות לגוש דן, "בטעות", בשיאה של התקדמות בשיחות להרגעה בין חמאס לנציגים המצרים.
אחת מהרקטות נפלה בים והשנייה ככל הנראה התפרקה במהלך מעופה
גדי ירקוני ראש מועצת אשכול
בהודעה לתושבים:
תושבים יקרים,
התעוררנו כולנו לבוקר מתוח. אנו למודי ניסיון ויודעים שמה שקורה ברצועת עזה, משפיע ישירות עלינו. מאמש אנו בקשר שוטף עם אנשי הצבא ומעודכנים על כל התפתחות. על פי הערכות המצב וההמלצות של הצבא, אין שינוי בהנחיות לתושבים ואנו עוקבים בדריכות אחר כל התפתחות.
אנו קשובים להמלצות אנשי החינוך וגורמי החוסן ומסגרות החינוך פועלות כרגיל היום. בתי הספר ממוגנים ולילדים נכון לפגוש את חבריהם ואת המורים שלהם והיום יוקדש לפעילות משחררת יותר.
שמחתי לראות את הילדים מגיעים הבוקר לבתי הספר עם פיג’מות כחלק משבוע הפורים. אני יודע שיש רבים שמרגישים לא בטוח לשלוח את הילדים לבתי הספר וזה בסדר. מרכיב משמעותי בחוסן הוא זכות הבחירה – האפשרות לבחור לפחות אם כן או.
אנשי הבטחון, היועצים החינוכיים והפסיכולוגים החינוכיים שלנו נמצאים במוסדות החינוך מלווים ועוקבים באופן הדוק אחר יום הלימודים ונמצאים כאן בשבילכם.
אני מאחל לכולנו יום שקט ושבת של שלום וכמובן שנעדכן בכל התפתחות.
אופיר ליבשטיין ראש מויצה איזורית שער הנגב:
בוקר טוב, לילה לא קל עבר על הקהילה שלנו. אני אמנם נמצא כרגע במילאנו, אך מעודכן באופן רציף ע"י כוחות הביטחון, הצבא וצוות החירום של המועצה.
ירי על ישובי עוטף עזה הוא דבר חמור ולא נסכים שזאת תהיה שגרת חיינו.
אני מבהיר את זה בכל הזדמנות לדרג המדיני והדרג הצבאי. אני בטוח שקולנו נשמע היטב.
חשוב שתדעו שצוות השירות הפסיכולוגי החינוכי נוכח בבתי הספר ונותן סיוע בהתאם לצורך לילדים. כמו כן ניתן לפנות לעובדות הסוציאליות בישוב או למרכז החוסן. בנוסף, הקו החם של השרות הפסיכולוגי פתוח וניתן להתקשר לקבל יעוץ.
מספרו 0779802704
צוות החירום של המועצה מעדכן את הישובים. אנו פועלים על פי ובכפוף להנחיות הצבא. נכון לעכשיו, אין שינוי בהנחיות. משחקי הטורניר היום מתקיימים כרגיל (המשחקים מחר בוטלו כבר בחמישי בבוקר, עקב הצפי למזג אויר סוער).
בתקווה להמשך סופש שקט.
בתמונה: המאו"ג וראש העיר בביקור בבתי ספר בשדרות