ניוז
ניוז 360 news

חדשות בארץ

לא יהיה לך אוטו! אסור ליהודים לחנות כאן: יהודי שהותקף בעיר דוד בירושלים תובע 54,000 ₪ מהתוקף הערבי

יהודי הותקף על ידי ערבי בעיר דוד בירושלים, וכעת תובע ממנו פיצויים על סך 54,000 ₪, בגין נזקים ממוניים ונפשיים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את התובע "כלו הימים בהם תקיפה אנטישמית של יהודים עוברת בשתיקה. ברגע שכיסיהם של התוקפים יתרוקנו, הם וחבריהם יחשבו טוב האם כדאי להם לפגוע סתם ביהודים".

תביעת פיצויים על סך 54,000₪ הוגשה לאחרונה על ידי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, נגד מסטפא סיאם שתקף לפני שבע שנים יהודי בעיר דוד בירושלים. סיאם, התוקף, הודה בעבר במיוחס לו במסגרת עסקת טיעון שלא כללה פיצוי למותקף עצמו, וכעת מבקש המותקף מבית המשפט לקבל גם את סכום הכסף המגיע לו.

האירוע התרחש בעיר דוד, שם החנה התובע את רכבו. כשיצא ממנו הבחין בו התוקף והחל לצעוק לעברו "אסור ליהודים להחנות כאן" ו"תעיף את האוטו". התובע סירב להזיז את רכבו והחל לעשות את דרכו לעבר מקום עבודתו בעיר העתיקה. בתגובה איים לעברו התוקף "אין בעיה, תשאיר את האוטו, לא יהיה לך אוטו!".

בתגובה לאיומים המפורשים, חזר התובע לאחור וצילם את התוקף במכשיר הטלפון שלו. בעקבות כך התנפל עליו התוקף, דחף אותו והיכה אותו בפניו עד שמשקפיו נשברו וחולצתו נקרעה. כמו כן, נפצע התובע ונחבל בפניו, בחזהו ובמצחו.

התובע פנה מיד אל תחנת המשטרה של מרחב דוד בירושלים, הגיש תלונה כנגד התוקף והעביר למשטרה את כל החומרים שצילם, וכן צולם עם החבלות והפציעות מהאירוע. כאשר חזר התובע לרכבו בחנייה בעיר דוד, בה היה רגיל להחנות מידי יום, הבחין כי שמשת הרכב מנופצת וסלע מונח בתוך הרכב.

שבוע לאחר מכן, שוב הבחין התובע בתוקף בסמוך לחניון בעיר דוד והתקשר למשטרה שעצרה את התוקף לחקירה. לכל אורך החקירה הכחיש התוקף את המיוחס לו תוך שהוא מתנער לחלוטין ממעשיו, למרות קטעי וידאו שהיו בידי המשטרה המוכיחים שהוא העומד מאחורי התקיפה האלימה.

התוקף שוחרר בערבות כספית, שנתיים לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום ולאחר משפט הוא הורשע במסגרת עסקת טיעון, שבמסגרתה הודה בעובדות כתב האישום. במסגרת העסקה נגזרו עליו חודשיים של מאסר בפועל וחצי שנה של מאסר על תנאי, אך כאמור לא נגזר עליו פיצוי כספי למותקף.

היות וטענות התובע כנגד הנתבע לעניין ההיזק לרכב אינן כלולות בכתב האישום ובהרשעת התוקף, החליט המותקף לבקש פיצויים גם על הנזק האישי שנגרם לו. לטענת התובע, השתלשלות הדברים מצביעה באופן ברור על כך שהנתבע הוא אחראי לנזק של הרכב, במיוחד לאור העובדה שגם לפני מקרה זה הוא החנה את רכבו במקום ולא נעשה לו שום נזק.

בפיצוי הכספי מבקשים בתביעה לכסות גם את ההפסד הממוני של הרכב, החולצה והמשקפיים, וכן גם נזקים שהם בלתי ממוניים. לדברי המותקף, האירוע גרם לו לחששות ופחדים, אשר באו לידי ביטוי בן היתר בכך שהיה 'דרוך' כל הזמן מחשש להישנות אירועים דומים, וכן נגרמו לו מתחים נפשיים, רגשות עצבים וכעס, תחושות עלבון פגיעה וחוסר ביטחון.

עוד נכתב בכתב התביעה כי לאור שנסיבות המקרה הן התנהלות גזענית, אלימה ומכוונת כנגד התובע ורכושו בשל מוצאו היהודי, התובע דורש כי יש להשית על הנתבע פיצויים עונשיים שיעמדו ביעדי ההרתעה ובמבחן הסבירות, ובפרט לאור כך שלא הושתו בהליך הפלילי על הנתבע פיצויים לטובת התובע. על כן מתבקשים בארגון חוננו מביהמ"ש לזמן את הנתבע לדין ולחייבו בנזקי התובעים וכן בשכר טרחת עורכי הדין.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את התובע מסר "מעבר לכך שעל ידי התביעה אני מקווים שהמותקף יפוצה על הנזק ועגמת נפש הרבה, יש כאן מסר חשוב: כלו הימים בהם תקיפה אנטישמית של יהודים עוברת בשתיקה. אנו בארגון חוננו נעשה כל מאמץ שהתוקפים יחויבו לשלם פיצויים מלאים. ברגע שמעשיהם המכוערים של התוקפים ירוקנו את כיסם, הם וחבריהם יחשבו טוב האם כדאי להם לפגוע סתם ביהודים".לא יהיה לך אוטו! אסור ליהודים לחנות כאן: יהודי שהותקף בעיר דוד בירושלים תובע 54,000 ₪ מהתוקף הערבי

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

המשטרה מבהירה כי בניגוד לדיווחים שגויים בכלי תקשורת וברשתות חברתיות על פיגוע דקירה בירושלים: לא מדובר בפיגוע ולא בדקירה. מדובר בתקיפת שוטרים שהתרחשה לפני זמן קצר בעיר העתיקה על רקע פלילי. עוד הוסיפו כי בעקבות התקיפה האלימה של החשוד עם חפץ שהיה בידו, שני שוטרים נפצעו באורח קל ומקבלים כעת טיפול רפואי. החשוד נעצר תוך […]

ניוז 360

שוטרי תחנת עכו פתחו בחקירה בתאריך 05.05.2024 עם קבלת דיווח אודות חשד לתקיפה ואיומים ברצח של שתי נשים בידי אח שלהן. מהחקירה עלה כי החשוד דרש מאחותו בת ה-19 להסיר תמונה שפירסמה ברשת החברתית אך סירבה ובשל כך הותקפה באלימות קשה ואושפזה בבית החולים. כשהאחות הגדולה בת ה-26 הגיעה לבית החולים לבקר את הקרבן, אחותה […]

ניוז 360

‏אירוע חריג סמוך למעבר רפיח: בשיא המתיחות עם מצרים, חיילים מצריים פתחו באש באופן מפתיע לעבר משאית ישראלית, כוחות צה"ל השיבו באש, ככה"נ חייל מצרי נהרג. אין נפגעים לכוחותינו.

ניוז 360

יחידת הסייבר בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ עצרה לפני זמן קצר חשוד בעקבות סרטון שפרסם ברשת ובחשד להסתה לאלימות. המעצר בסיוע צוות המשימה המיוחד לטיפול בהסתות ברשתות החברתיות. החשוד, בן 43 מחיפה, יובא לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ.

ניוז 360

ראש המוסד, דוד (דדי) ברנע הודיע היום (ב'), 27 במאי 2024, י"ט באייר תשפ"ד, על מינויו של ע' לתפקיד סגן ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. ע' עתיד להחליף את ה', הסגן הנוכחי שמכהן בתפקיד החל מיוני 2021. מינויו של ע', שצמח במוסד במסלול החוד היומינטי, הנו המשך לשינוי הארגוני שהוביל ראש המוסד בתחילת כהונתו, שכלל […]

ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 14:45, יום שלישי (28.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה