גבאי הבוקר בכנס הדמוקרטיה במרכז הבינתחומי בהרצליה, בתגובה לדבריו של שר החינוך בנט כי "בבחירות אנחנו רוצים לנצח את חמאס ואת בגצ"
יו"ר העבודה, אבי גבאי: "זאת אחת האמירות הכי מזעזעות ומקוממות שנאמרו על ידי שר חינוך במדינת ישראל אי פעם. אי אפשר לקשור את החמאס ואת בגצ באותו משפט. בנט צריך להתפטר מתפקידו ואם לא, ראש הממשלה צריך לפטר אותו על דבר כזה. הוא שר חינוך, הוא אמור לחנך את הילדים שלנו. בנט יושב בקבינט הבטחוני ומחלק מזוודות כסף לחמאס – הם לא מנצחים את החמאס. הדרך שלהם מעולם לא ניצחה את החמאס. אבל למרות שהם לא מנצחים את חמאס הם אומרים שינצחו את בגצ.
"אנחנו נשמור על בגצ שהוא העוגן האחרון האמיתי שנותר בדמוקרטיה הישראלית ולא ניתן שיפגעו בו."
יו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, בתגובה למתקפתו של יו״ר העבודה אבי גבאי:
״כוונתי היתה ברורה, ומתקפת השמאל צפויה וצבועה. בבחירה בין כניעה לבג״צ לבין ניצחון על חמאס, אנו בוחרים בניצחון על חמאס״.