ניוז
ניוז 360 news

הטור השבועי

בני חורין, האמנם? | יוסי סולומון

נמצאים אנו בערב חג הפסח, חג שלו שמות רבים, אחד מהם הוא 'חג החירות', זאת משום שבחג הזה חוגגים אנו את היום שבו יצאו אבות אבותינו מהעבדות במצרים לחירות.

אבל כאשר אנו מסתכלים על סיפור היציאה ממצרים אנו מבחינים כי הקב"ה מצווה את פרעה לשחרר את בני ישראל, בזה הלשון – "שלח את עמי ויעבדוני", ולכאורה תמוהה, שהרי אם הקב"ה רוצה לשחרר את בני ישראל מהעבדות במצרים על מנת שנעבוד אותו, איזו חירות אנו חוגגים פה והרי אין זו יציאה מעבדות לחירות כי אם מעבדות לעבדות?!

אלא ההסבר הוא, חירות אין פירושה לשבת בחוסר מעש בחוף הים מבלי לעשות כלום, זה לא חירות, חירות זה כאשר האדם מרגיש שהוא עושה דבר מה והוא מרגיש שבכך הוא ממלא את הייעוד שלו כאן בעולם הזה, זו החירות האמיתית וזו החירות שבגללה חוגגים אנו את חג הפסח.

כל נשמה יהודית ירדה לעולם על מנת לקיים את המצוות שהקב"ה ציווה אותנו שנעשה, ישנם המקיימים את המצוות קלה כבחמורה, חלק פחות וחלק לצערנו נמצאים במצב של ריחוק מכל עניין של תורה ומצוות, וזה מה שמוטל עליינו, לא רק לומר אני עושה את המצוות ובכך אני מרגיש בן חורין, אלא לדאוג שגם היהודי שנמצא לעת עתה במצב קצת רחוק מענייני שמירת תורה ומצוות ישמור אותם.

בכך נהפוך עוד ועוד יהודים למצב של בן חורין אמיתי, ונהיה ראויים בקרוב ממש לחזות בבית המקדש השלישי יורד בתפארתו ולאכול מן הפסחים והזבחים עוד בטרם ליל הסדר התשפ"ד.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest
0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
ניוז 360

המשטרה מבהירה כי בניגוד לדיווחים שגויים בכלי תקשורת וברשתות חברתיות על פיגוע דקירה בירושלים: לא מדובר בפיגוע ולא בדקירה. מדובר בתקיפת שוטרים שהתרחשה לפני זמן קצר בעיר העתיקה על רקע פלילי. עוד הוסיפו כי בעקבות התקיפה האלימה של החשוד עם חפץ שהיה בידו, שני שוטרים נפצעו באורח קל ומקבלים כעת טיפול רפואי. החשוד נעצר תוך […]

ניוז 360

שוטרי תחנת עכו פתחו בחקירה בתאריך 05.05.2024 עם קבלת דיווח אודות חשד לתקיפה ואיומים ברצח של שתי נשים בידי אח שלהן. מהחקירה עלה כי החשוד דרש מאחותו בת ה-19 להסיר תמונה שפירסמה ברשת החברתית אך סירבה ובשל כך הותקפה באלימות קשה ואושפזה בבית החולים. כשהאחות הגדולה בת ה-26 הגיעה לבית החולים לבקר את הקרבן, אחותה […]

ניוז 360

‏אירוע חריג סמוך למעבר רפיח: בשיא המתיחות עם מצרים, חיילים מצריים פתחו באש באופן מפתיע לעבר משאית ישראלית, כוחות צה"ל השיבו באש, ככה"נ חייל מצרי נהרג. אין נפגעים לכוחותינו.

ניוז 360

יחידת הסייבר בלהב 433 בשיתוף עם שב"כ עצרה לפני זמן קצר חשוד בעקבות סרטון שפרסם ברשת ובחשד להסתה לאלימות. המעצר בסיוע צוות המשימה המיוחד לטיפול בהסתות ברשתות החברתיות. החשוד, בן 43 מחיפה, יובא לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ.

ניוז 360

ראש המוסד, דוד (דדי) ברנע הודיע היום (ב'), 27 במאי 2024, י"ט באייר תשפ"ד, על מינויו של ע' לתפקיד סגן ראש המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים. ע' עתיד להחליף את ה', הסגן הנוכחי שמכהן בתפקיד החל מיוני 2021. מינויו של ע', שצמח במוסד במסלול החוד היומינטי, הנו המשך לשינוי הארגוני שהוביל ראש המוסד בתחילת כהונתו, שכלל […]

ניוז 360

תושבי אילת תיעדו לפני זמן קצר יירוטים מעל שמי אילת, תושבים פרסמו גם תיעודים ממצלמות אבטחה שבהם נראים 2 יירוטים. ‏מבדיקת הפרטים עולה כי מטוס קרב יירט 2 מטרות חשודות באזור מפרץ אילת שהגיעו מכיוון מזרח. צפו בתיעוד: מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות חשודות […]

חיפוש בניוז 360

ניוז 360 news
עכשיו 16:57, יום שני (27.05)
ניוז 360 news
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה